IDC: VR to będzie hit!

Odkąd czołowi rynkowi gracze interesują się wirtualną rzeczywistością, idea ta w końcu zaczęła nabierać kształtu. Na rynek wchodzą właśnie Oculus Rift od Facebooka, HTC Vive czy Samsung Gear VR, Huawei VR, i tak dalej. Według IDC, firmy te nie będą miały problemów ze sprzedażą swoich urządzeń.

Zdaniem IDC, w tym roku nastąpi prawdziwa eksplozja systemów do wirtualnej rzeczywistości. Na rynek ma zostać wprowadzonych 9,6 miliona urządzeń (dla porównania, w ubiegłym roku wprowadzono ich 0,35 miliona, głównie zestawów dla deweloperów), a boom ma trwać nawet do 2020 roku ze 183,8-procentowym współczynnikiem wzrostu.

W sumie w 2020 roku na rynek ma być wprowadzonych 64,8 miliona urządzeń VR, a już w tym roku ma to zapewnić 2,3 miliarda dolarów przychodów. Dominować mają mobilne gogle, takie jak Gear VR. Zdaniem IDC, gogle dla entuzjastów, takie jak Oculus Rift, to około dwóch milionów urządzeń do końca roku. Pomiary IDC nie uwzględniają Google Cardboard.

Gogle do rzeczywistości rozszerzonej mają w tym roku pozostać na marginesie i wybuchnąć na rynku dopiero za kilka lat. W tym roku ma zostać wprowadzonych 0,4 miliona tego typu urządzeń, w 2020 już 45,6 miliona.

Źródło: IDC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.