Ikea udostępniła swój symulator kuchni VR!

Znacie to uczucie, kiedy ostatnią rzeczą na świecie, na którą mielibyście ochotę jest wyprawa do Ikei? No właśnie. Szwedzki producent mebli wychodzi nam naprzeciw i prezentuje aplikację, dzięki której nową kuchnię będziemy mogli urządzić sobie nie wychodząc z domu. I to jest wspaniałe.

Dalej robi się jeszcze lepiej: Ikea swoją aplikację opublikowała na platformie Steam, skąd każdy kto posiada HTC Vive może ją sobie pobrać i… pobawić się na przykład zmianą kolorów szafek kuchennych.

Żarty na bok – Ikea, jak wiele innych firm testuje właśnie sposób prezentacji swoich produktów w wirtualnej rzeczywistości, z której może skorzystać każdy (kto ma oczywiście gogle VR) w swoim zaciszu domowym. Sposób ten wydaje się nam na razie bardzo niszowy i egzotyczny, jednak wraz ze wzrostem popularności sprzętu VR, zainteresowanie takimi „prezentacjami” będzie tylko rosło.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.