Indie wprowadzają nowy przepis w sprawie smartfonów

Indie to jedno z najgorszych miejsc dla kobiet - zbiorowe gwałty, przemoc i molestowanie są tu na porządku dziennym. Dlatego władze kraju postanowiły zadbać o bezpieczeństwo przedstawicielek płci pięknej wprowadzając nowe prawo.

Już od 2017 roku wszystkie nowe telefony sprzedawane w Indiach będą musiały posiadać przycisk bezpieczeństwa, który pozwoli na szybkie wezwanie lokalnych służb ratowniczych. W kolejnym roku zaś obowiązkowe będzie także implementowanie modułów GPS.

W przypadku tradycyjnych telefonów z klawiaturą nie ma problemu – jako „przycisk paniki” posłuży klawisz „5” lub „9” przytrzymany dłużej niż zwykle. Ale co z dotykowymi smartfonami? Producenci będą musieli wprowadzić drobne zmiany w oprogramowaniu i wprowadzić funkcję alarmową przy np. trzykrotnym, szybkim wciśnięciu klawisza power. Jest to jedno z rozwiązań, które przynajmniej nie spowoduje zmian w designie urządzenia i nie spowoduje większych kosztów produkcji.

Co ciekawe Indie nie posiadają jeszcze jednolitego numeru alarmowego, ale w ciągu kilku miesięcy planowane jest wprowadzenie międzynarodowego numeru 112. Przycisk paniki ma jeszcze jedną zaletę – pozwoli policjantom na stworzenie map lokalizacji, w których najczęściej dochodzi do przemocy.

Źródło: Mashable.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.