Indie wprowadzają nowy przepis w sprawie smartfonów

Każdy telefon będzie musiał posiadać "przycisk paniki".

Już od 2017 roku wszystkie nowe telefony sprzedawane w Indiach będą musiały posiadać przycisk bezpieczeństwa, który pozwoli na szybkie wezwanie lokalnych służb ratowniczych. W kolejnym roku zaś obowiązkowe będzie także implementowanie modułów GPS.

W przypadku tradycyjnych telefonów z klawiaturą nie ma problemu – jako „przycisk paniki” posłuży klawisz „5” lub „9” przytrzymany dłużej niż zwykle. Ale co z dotykowymi smartfonami? Producenci będą musieli wprowadzić drobne zmiany w oprogramowaniu i wprowadzić funkcję alarmową przy np. trzykrotnym, szybkim wciśnięciu klawisza power. Jest to jedno z rozwiązań, które przynajmniej nie spowoduje zmian w designie urządzenia i nie spowoduje większych kosztów produkcji.

Co ciekawe Indie nie posiadają jeszcze jednolitego numeru alarmowego, ale w ciągu kilku miesięcy planowane jest wprowadzenie międzynarodowego numeru 112. Przycisk paniki ma jeszcze jedną zaletę – pozwoli policjantom na stworzenie map lokalizacji, w których najczęściej dochodzi do przemocy.