Letnia aktualizacja Windows 10 trafi również na Xboxa One

Pierwszoroczna, letnia aktualizacja Windows 10, znana do tej pory pod nazwą tymczasową "Redstone", pojawi się na wszystkich urządzeniach, również tych do gier wideo. Testy aktualizacji dla Xboxa One ruszają już niebawem.

Microsoft już pod koniec przyszłego miesiąca udostępni członkom programu Xbox One Preview testową wersję nowej edycji Windows 10, która pojawi się dla wszystkich zainteresowanych najprawdopodobniej już w czerwcu. Konkretna data premiery, niestety, nie jest znana.

Nie jest w pełni oczywiste co znajdzie się w tej aktualizacji, choć Microsoft zdradził już kilka szczegółów. Wśród nowości znajdzie się integracja z Cortaną, na czym niestety polscy posiadacze tej konsoli nie skorzystają. Dużo istotniejsza wydaje się zastąpienie Sklepu Xbox Sklepem Windows, co oznacza, że posiadacze konsoli Microsoftu będą mogli pobierać gry i aplikacje do tej pory dostępne wyłącznie dla użytkowników tabletów i komputerów PC.

Win10 Anniversary Update announced at //build will have key gaming features, so next Xbox system update goes to preview end May/early June.

— Mike Ybarra (@XboxQwik) 12 kwietnia 2016

@MarkW2000 Yes.

— Mike Ybarra (@XboxQwik) 12 kwietnia 2016

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.