LG inwestuje 400 mln dolarów w produkcję elastycznych ekranów

Ekrany OLED to najnowsza "żyła złota", jeśli chodzi o producentów sprzętu. Nie dość, że koszty produkcji tej technologii znacznie spadły, to jeszcze wszyscy żyją nie do końca potwierdzonymi informacjami o tym, że firma Apple zdecydowała się na zmianę ekranu w iPhone 7 z LCD na OLED. LG nie chce przespać tej szansy.

Po wybudowaniu swojej czwartej fabryki ekranów OLED w Gumi (na południowy wschód od Seulu), LG przechodzi do kolejnej ofensywy. Firma chce zainwestować 395,99 miliona dolarów w swoje linie produkcyjne odpowiedzialne właśnie za OLEDy.

LG aktualnie posiada 9 fabryk, rozmieszczonych w Płd Korei, Chinach i Polsce. Inwestycje w linie produkcyjne odpowiedzialne za ekrany OLED, mają przełożyć się bezpośrednio na zyski producena sprzętu z Południowej Korei. Zresztą chociażby w naszym kraju, w tym roku LG jest najczęściej kupowaną marką, jeśli chodzi o telewizory.

Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.