Lumia dogorywa

Wyniki finansowe Microsoftu są solidne i stabilne, a ostatnia wątpliwość, czyli Surface Pro 4 i Surface Book, została rozwiana: urządzenia te radzą sobie świetnie. Niestety, niespodzianek nie ma w telefonach, Lumia staje się produktem niszowym.

Satya Nadella, prezes Microsoftu, już dawno temu zapowiedział, że sprzedaż telefonów przestaje być istotnym dla jego firmy celem, choć oczywiście sam Windows 10 będzie nadal oferowany dla telefonów i rozwijany. Lumie nie są jednak już intensywnie promowane, a Microsoft nie wchodzi już w szczególne układy z dystrybutorami i operatorami komórkowymi. Ograniczył też swoja ofertę produktową. Efekty tych decyzji widać.

Wyniki finansowe, według sprawozdania, spadły o 47 proc. . Wynika to z tego, że firma sprzedała raptem… 2,3 miliona Lumii w ostatnim kwartale (rok temu w analogicznym kwartale: 8,6 miliona). Spada też sprzedaż innych telefonów (Microsoft oferuje tanie, proste telefony pod marką Nokia), do 15,7 miliona urządzeń (rok temu: 24,7 miliona).

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.