Microsoft i Google podają sobie ręce na zgodę

W ubiegłym roku Microsoft i Google zaprzestały aż 20 patentowych batalii sądowych, zapowiadając "chęć współpracy na rzecz naszych klientów". Teraz ogłaszają anulowanie pozostałych rozpraw.

Microsoft i Google doszły do porozumienia, na mocy którego obie firmy wycofują jakiekolwiek roszczenia sądowe względem siebie we wszystkich organach sądowych na świecie.

Microsoft zgodził się na wycofanie wszystkich skarg prawnych przeciwko Google’owi, co stanowi odzwierciedlenie naszych nowych prawnych priorytetów. Nadal będziemy zażarcie współzawodniczyć o klientów firmowych i indywidualnych — czytamy w oświadczeniu Microsoftu.

Nasze firmy zagorzale rywalizują, ale chcemy to robić poprzez jakość naszych produktów, a nie na salach sądowych — czytamy w oświadczeniu Google’a.

Według informacji podanych przez Wall Street Journal, obie firmy zobowiązały się również do prowadzenia rozmów między sobą w razie konfliktu, zanim przeniosą go na sale sądowe.

Źródło: Re/code
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.