Następca Second Life zaprasza grafików 3D do współpracy

Project Sansar, z tego co wiemy do tej pory, to następca Second Life, który ma opierać się na środowisku wirtualnej rzeczywistości. Linden Lab kilka miesięcy temu opisało Sansar w następujący sposób: „będzie to miejsce, w którym ludzie będą mogli tworzyć, dzielić się i monetyzować swoją twórczość”. Chodzi zapewne o jakiegoś rodzaju świat, bądź światy w wirtualnej rzeczywistości, które dzięki twórcom contentu staną się ogromnymi parkami rozrywki dla każdego, kto dysponował będzie dostępem do VR.

Tak przynajmniej nam się wydaje. Nieco więcej o Projekcie Sansar dowiemy się tego lata – Linden Lab uruchomi wtedy projekt partnerski o nazwie Crator Preview dla artystów 3D, którzy wyrażą chęć tworzenia modeli/zawartości dla Linden Lab.

Następne pytanie, na które również nie znamy odpowiedzi to to, kiedy Project Sansar zostanie ukończony. Linden Labs zapowiadało w zeszłym roku, że otwarta beta prawdopodobnie wystartuje kilka dni po premierze Oculusa, jednak nic takiego się nie stało. Aktualnie deweloperzy odgrażają się, że projekt zostanie ukończony do końca 2016 roku. Ile w tym prawdy? Nie wiadomo.