Netflix: „wojna z VPN-ami nam nie zaszkodziła”

Netflix w każdym kraju, w jakim jest dostępny, ma ciut inną ofertę od pozostałych. Wynika to z posiadanych przez niego złożonych umów licencyjnych na emisję. Firma walczy też z osobami, które próbują łamać geo-zabezpieczenia.

Logując się na Netflixa w Polsce mamy zupełnie inną ofertę od niemieckiej, która jest inna od amerykańskiej, i tak dalej. Wynika to z konieczności wykupienia przez Netflix licencji na możliwość emitowania danych treści w danym kraju. Jak nietrudno się domyślić, wielu użytkowników próbuje obchodzić zabezpieczenia Netflixa i przelogowuje się do innych krajów za pośrednictwem usług VPN do krajów, gdzie ich zdaniem oferta jest bogatsza.

Netflix zapowiedział trzy tygodnie temu, że będzie z tym aktywnie walczył. Dziś jego dyrektor generalny stwierdził, że choć słyszał głośne skargi od użytkowników, tak nie uważa, by ta walka zaszkodziła jego firmie –

To bardzo niewielka, choć bardzo zaangażowana mniejszość. Nie ma to zatem żadnych konsekwencji dla nas, co zresztą widać w naszych wynikach finansowych — twierdzi.

Netflix cały czas rozbudowuje swoją ofertę w Polsce, choć na razie pozostawia ona wiele do życzenia względem innych krajów.

0
Źródło: WIRED
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.