Nie, Facebook nie usunie Ci konta, to tylko żarty twoich znajomych

" zgłosił twoje konto jako fałszywe i zostanie ono usunięte w ciągu 24h. Zespół Facebook" - otrzymaliście taki komunikat i gorączkowo zastanawiacie się co na was mają i który kraj nie ma podpisanej umowy ekstradycyjnej z Facebookiem? Spokojnie, to tylko żarty.

Cała zabawa polega na komendzie „/me”, która pojawiła się w Messengerze. Jeśli ktoś jeszcze pamięta czasy sieci IRC, to facebookowe /me działa tak samo jak to znane z IRC-a. Jeśli ktoś nie pamięta to najlepiej wytłumaczyć to na przykładzie:

Po wpisaniu na facebookowym czacie:

/me opuścił budynek

Znajomy, bądź znajomi którzy biorą udział w rozmowie zobaczą u siebie na ekranie: Tomasz opuścił budynek No i tak to działa. A że funkcja jest dość nowa, wykorzystywana jest rzecz jasna do żartu polegającego na tym, że ostrzegamy kogoś przed tym, że jego facebookowe konto zostało zgłoszone administracji. Nasz grafik Piotrek dał się nabrać i skomentował całą sprawę następująco:

Straciłem 10 minut redakcyjnej pracy i nie wiadomo ile nerwów.

My zamiast tego żartu polecamy jednak partyjkę w ukryte w Messengerze szachy!

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.