Nintendo potwierdza datę premiery swojej nowej konsoli

Japoński producent opublikował dziś swój raport finansowy za ubiegły rok, w którym zawarta została także data premiery tajemniczej konsoli, która - według Nintendo - mocno zaskoczy graczy.

Platforma gamingowa oparta na „zupełnie nowym koncepcie” zadebiutuje w sklepach w marcu 2017 roku – takie oświadczenie możemy przeczytać w sprawozdaniu finansowym Nintendo oraz na oficjalnym fanpage’u producenta.

Raport zdradza także, że Nintendo NX nie zobaczymy na zbliżających się targach E3. Firma zamierza w tym roku skupić się jeszcze na promocji gier na aktualną platformę.

Wciąż nie wiemy zbyt wiele o nowej konsoli Japończyków. Wcześniejsze plotki sugerowały, że będzie oparta o system Android oraz, że może posiadać wyjątkowy pad w technologii free-form display. Mówi się także o połączeniu konsoli stacjonarnej z mobilną. Do tej pory Nintendo nie zaprzeczyło żadnej z tych informacji.

Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.