Nokia przejmuje francuskie Withings za 170 mln euro

Odkąd w 2013 roku Nokia sprzedała Microsoftowi swój oddział smartfonów, fiński producent inwestuje środki, by powrócić na rynek jako marka konsumencka. Kupno Withings to kolejny krok w tym kierunku.

Withings to francuski producent urządzeń mobilnych skupionych na monitorowaniu naszego zdrowia – w ofercie znajdziemy inteligentne termometry, wagi, budziki, smartwatche i akcesoria fitness. W trzecim kwartale tego roku Nokia przejmie Withings za kwotę 170 mln euro i dołączy ją do swojego oddziału Nokia Technologies, który wcześniej opracował m.in. tablet N1 czy kamerkę Ozo.

Szef Nokii wierzy, że scalenie obu firm przyniesie innowacje w dziedzinie cyfrowego monitoringu zdrowia. Entuzjazm podziela CEO Withings, uważając, że doświadczenie fińskiego producenta zaprowadzi do realizacji ich wizji ogólnoświatowego wykorzystania potencjału ubieralnych gadżetów.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.