Nowa „ukryta funkcja” w samochodach Tesli

Tesla znana jest z tego, że ukrywa w oprogramowaniu swoich elektrycznych samochodów niezwykłe "funkcje specjalne". Ich przydatność w praktyce bywa różna, ale niewątpliwie wywołują uśmiech u kierowcy.

Najnowszą ukrytą opcją, którą ujawnił kilka dni temu Elon Musk, jest funkcja zmieniająca zwykłą szarą drogę na mapie GPS wyświetlanej na potężnym środkowym wyświetlaczu Modelu S, w tęczową drogę kojarzącą się z jednym z trudnych poziomów gry Mario Kart. Totalny oczopląs i pełen psychodeliczny odjazd – miejmy tylko nadzieję, że patrząc na ten ekran kierowca Tesli nie zapomni jednak, że jedzie prawdziwym pojazdem, a nie bierze udziału w grze, w której zawsze może dostać jakieś dodatkowe „życia”.

Aby włączyć ukryty tryb tęczowej drogi, należy wykorzystywać najnowszą wersję oprogramowania i aktywować tryb autopilota czterokrotnie, w krótkich odstępach czasowych.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku podobny „Easter Egg” przygotowany przez Teslę wprowadzał w Modelu S tryb łodzi podwodnej, wzorowany na pojeździe Lotusa wykorzystywanym przez Jamesa Bonda. Co tu dużo mówić, mają chłopaki wyobraźnię!

Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.