Nowe demo technologiczne Lumberyard

Na początku lutego Amazon ogłosił darmowy silnik do gier oparty na niemieckim CryEngine. Do tej pory nie mogliśmy jednak podziwiać w ruchu jego możliwości.

Oglądając powyższe demo technologiczne, zaczęłam się zastanawiać komu miałoby ono w dzisiejszych czasach zaimponować. Od razu przypomniało mi się piękne demo Unreal Engine 4 „Infiltrator”, które już trzy lata temu wyglądało o wiele lepiej od tego, co pokazał właśnie Amazon. Mając jednak na uwadze możliwości silnika CryEngine, na którym Lumberyard przecież bazuje, powinniśmy chyba być spokojni o gry tworzone na jego podstawie.

Główną zaletą silnika Amazonu jest to, że możemy wykorzystywać go do wszystkich growych platform – konsol nowej generacji, komputerów PC, a także wkrótce rozwiązań VR i sprzętów mobilnych. Po drugie, Amazon jako właściciel Twitcha, pozwoli twórcom na udostępnianie postępów z tworzenia gier za pośrednictwem swojej platformy. Fani będą mogli na bieżąco oglądać nad czym pracują studia i przekazywać swoje wskazówki. Lumberyard jest także w pełni zintegrowany z usługami chmury AWS i oferuje autorską technologię rozgrywek wieloosobowych – Game Lift.

0
Źródło: DSOgaming.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.