Oculus i HTC mają problem z zamówieniami na gogle VR

Zarówno Oculus Rift i HTC Vive po kilku przesunięciach premiery są już dostępne w przedsprzedaży. I gdy wydawać by się mogło, że nic nie zakłóci już spokoju miłośników wirtualnej rzeczywistości, obaj dostawcy mają problem z wysyłką urządzeń.

Wygląda na to, że wirtualna rewolucja przyjdzie trochę później niż oczekiwano. W przypadku Oculus Rifta zamówienia przedpremierowa zostały przesunięte w czasie z uwagi na nieoczekiwane problemy z dostawą komponentów do gogli. W ramach rekompensaty za wydłużony czas oczekiwania producent zaoferował darmową wysyłkę wszystkim klientom, nawet tym z zagranicy.

Z kolei użytkownicy, którzy zdecydowali się ana zakup HTC Vive narzekają na problemy z realizacją zamówień. Podczas finalizowania transakcji system nie chce przepuścić numerów kart kredytowych i płatniczych. W efekcie dane z zamówienia są anulowane i klient jest przerzucany na koniec kolejki. Według HTC problem leży po stronie banków, które mają problem z przetwarzaniem danych. Nie wiadomo jednak kiedy zostanie on rozwiązany.

Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.