Opera Mini „bez istotnych aktualizacji na mobilnego Windowsa”

Jedna z najbardziej interesujących przeglądarek internetowych dla mobilnej edycji Windows nie będzie, przynajmniej na razie, unowocześniana. Dla Opery mobilny Windows zdaje się być stratą czasu.

Opera Mini dla telefonów i małych tabletów z Windows to produkt bardzo udany, ale wygląda na to, że jego użytkownicy będą na razie nieco w tyle za kolegami i koleżankami z Androidem i iOS-em. Opera Software właśnie ogłosiła, że „na najbliższe kilka miesięcy” nie są planowane żadne istotne aktualizacje aplikacji. Zespół, który pracował nad rozwojem Opery Mini na Windows 10 został przekierowany do prac nad wersjami na Androida i iOS-a.

Opera zaznaczyła jednak, że nie porzuca swojej przeglądarki na mobilnego Windowsa i nie jest to martwy, zamknięty projekt. Aplikacja będzie nadal serwisowana, co oznacza, że jeżeli zostaną w niej wykryte usterki lub luki w zabezpieczeniach, te zostaną usunięte poprzez kolejne aktualizacje.

Opera nie planuje też stworzenia aplikacji dedykowanej Windows 10. Pozostanie przy modelu Win32 dla dużych tabletów i komputerów osobistych oraz przy wersji zgodnej z Windows Phone dla telefonów.

Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.