Ostateczny zgon Fable Legends

Fable Legends to kontynuacja kultowej sagi RPG stworzonej przez Petera Molyneuxa. To miała być innowacyjna gra, która na dodatek miała demonstrować moc API DirectX 12. To, niestety, należy już do przeszłości.

Microsoft zamknął studio Lionhead, odpowiedzialne za tworzenie gier z serii Fable. Co szczególnie dziwne, zamknął je tuż przed premierą Fable Legends, którą się niejednokrotnie chwalono na przeróżnych konferencjach. Gry nie przejmie żadne inne studio, wyląduje razem z nim w śmietniku.

Niektórzy liczyli na to, że Microsoft zmieni zdanie, szanse na to jednak maleją z każdą chwilą. Aktualnie trwają (a właściwie, to trwały do niedawna) beta-testy gry, do których zaproszono wybranych graczy. Studio Lionhead właśnie wyłączyło służące do tych testów serwery i zapowiedziało, że wkrótce ruszy zwrot pieniędzy za złoto, jakie testerzy zakupili w grze.

Przyczyny zamknięcia Lionhead Studios nadal nie są jasne.

Źródło: Lionhead
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.