Oszuści zaczęli podszywać się pod urzędy skarbowe

Zanim zaczniecie pakować się w pośpiechu i rezerwować bilety lotnicze do jakiegoś kraju, który nie ma podpisanej umowy ekstradycyjnej z Polską, sprawdźcie jeszcze raz tego maila z informacją, że Urząd Skarbowy wszczął kontrolę skarbową wobec waszej osoby.

Zjawisko fałszywych zawiadomień o „zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej” jest tak duże, że głos w tej sprawie zajęło Ministerstwo Finansów, które przestrzega i apeluje o ostrożność. Wiadomości te zawierają oczywiście załącznik, który jak się pewnie domyślacie kryje w sobie złośliwe oprogramowanie.

A że niektórzy są na tyle zdenerwowani samym faktem otrzymania takiego listu od Urzędu Skarbowego zapominają o dokładnym sprawdzeniu domeny, z której e-mail został wysłany i padają ofiarą oszustów. Także jeszcze raz przestrzegamy i polecamy abyście podzielili się informacją ze znajomymi.

0
Źródło: Bankier.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.