Oto najmniejszy smartfon z Androidem

Szybko przyzwyczailiśmy się do dużych przekątnych ekranu. Wyraźny wyświetlacz, na którym mieszczą się najważniejsze dla nas treści zwycięża często nad ergonomią użytkowania i producenci zdają się to doskonale rozumieć. A co z osobami, którym wielkie ekrany zupełnie nie są potrzebne?

Być może właśnie dla takiej niszy powstał smartfon Posh Mobile Micro X S240. Dostępne w czterech wersjach kolorystycznych (białej, czarnej, niebieskiej i koralowej) urządzenie posiada wyświetlacz o przekątnej wynoszącej zaledwie 2.4-cali! Na tak niewielkim ekranie da się zmieścić około 3 rzędów androidowych ikonek.

Porównanie z Galaxy Note 5

Porównanie z Galaxy Note 5

Co jeszcze oprócz swojej kompaktowej formy ma do zaoferowania Micro X S240? Pod maską znajdziemy dwurdzeniowy procesor 1.0 GHz, 512 MB RAM-u, 4 GB pamięci wewnętrznej, łączność LTE, oraz dwie kamerki – przednią o rozdzielczości VGA i tylną o rozdzielczości 2MP. Całość działa pod kontrolą Androida 4.4. Innymi słowy – szału nie ma.

Jak słusznie zauważa prezenter kanału Unbox Therapy taki smartfonik (zdrobnienie samo ciśnie się na usta) nadawałby się idealnie dla dzieci, które nie utrzymają w dłoniach za długo współczesnych flagowców. Dorosłemu użytkownikowi kłopot sprawia tu przede wszystkim maleńka klawiatura qwerty, w którą ciężko utrafić palcami. Jeśli jednak ktoś byłby zainteresowany kupnem takiego smartfona, może go otrzymać za 89,99 dolarów bezpośrednio na stronie producenta.

Powiązane treści:

Smartfon do 500 zł

0
Źródło: BGR
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.