Peggy – smart klamerka na pranie

Internet Rzeczy to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów IT. Inteligentny dom to już nie tylko oświetlenie, automatycznie zamykane drzwi czy zaawansowany ekspres do kawy. Na rynku pojawia się coraz więcej przedmiotów codziennego użytku wyposażonych w szereg sensorów.

Peggy to właśnie jedno z takich urządzeń, które dziś wzbudzają delikatny uśmiech, a za kilka lat mogą się okazać nieodłącznym elementem naszego życia. Mówiąc w skrócie Peggy to inteligentna klamerka, która posiada czujnik temperatury i wilgotności powietrza oraz moduł WiFi, za pomocą którego będzie łączyć się z naszym smartfonem. Po co? Ano po to by wykorzystując zebrane na dworze informacje oraz korzystając z lokalnych stacji pogodowych przewidywać dla nas najkorzystniejszy czas na pranie.

Wieszając czujnik na sznurku razem z praniem dowiemy się kiedy będziemy mogli je zebrać. A jeśli w międzyczasie pogoda się zmieni i Peggy wykryje zbliżające się opady deszczu, także prześle do nas niezwłocznie wiadomość. Niestety póki co urządzenie jest w fazie prototypu i nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku, ani w jakiej cenie.

Źródło: pocketlint
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.