Pierwszy e-papier oparty na grafenie

Opracowana w Chinach technologia może wywrócić rynek urządzeń opartych na e-papierze kompletnie do góry nogami.

Chińska firma Guangzhou OED Technologies ogłosiła opracowanie zupełnie nowej technologii, którą określiła jako „pierwszy na świecie grafenowy e-papier”. I trzeba przyznać, że przedstawia się on całkiem imponująco.

Naukowiec prezentuje kawałek e-papieru opartego na grafenie. Fot. China News Service/Tang Guijiang

Naukowiec prezentuje kawałek e-papieru opartego na grafenie. Fot. China News Service/Tang Guijiang

E-papier oparty na grafenie charakteryzuje znacznie wydajniejszą transmisją światła, dzięki czemu jakość wyświetlanego na nim obrazu jest dużo wyższa. Równocześnie wykonany z niego ekran jest bardziej giętki i trwały. To najważniejsze zalety grafenowego e-papieru, ale na tym nie koniec. W niedalekiej przyszłości ma się on szansę stać znacznie tańszy w produkcji niż obecne ekrany e-papierowe, oparte na wykorzystaniu metalu (indu) – znacznie rzadszego i trudniej dostępnego niż węgiel. A zatem na rynek może trafić e-papier nie tylko dużo lepszy, ale i wyraźnie tańszy – to naprawdę może doprowadzić do poważnych przetasowań i zmian.

0
Źródło: reutersscoop.com, chinanews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.