Playstation 4 to nadal najpopularniejsza konsola w USA

Najnowszy raport NPD to kolejny powód do dumy dla Sony. Według najnowszych badań amerykańskiego rynku konsumenckiego konsola japońskiego producenta to najlepiej sprzedający się sprzęt do grania w Ameryce.

Niestety, Sony po opublikowaniu raportu NPD nie raczyło uzupełnić go o dokładne liczby, jeśli chodzi o sprzedaż swoich konsol. Japoński producent pochwalił się tylko, że PS4 było platformą, na której sprzedało się najwięcej kopii gry The Division.

Microsoft z kolei chwali się tym, że w porównaniu do marca 2015, użytkownicy Xboxa One spędzili przed konsolą 89% więcej czasu w marcu 2016. Ten wzrost oznacza oczywiście to, że Xbox One ma o wiele więcej użytkowników niż rok temu, Microsoft jednak postanowił nie podawać żadnych twardych danych na ten temat.

Kolejną ciekawą rzeczą opublikowaną w raporcie NPD jest spadek sprzedaży konsol i akcesoriów konsolowych w porównaniu do zeszłorocznych danych. W marcu 2016 sprzedało się o 19% mniej akcesoriów i o 17% mniej konsol. Ta informacja nie zwiastuje żadnej nadchodzącej katastrofy, jeśli chodzi o rynek konsol – ot zwykłe nasycanie się rynku.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.