Qnap stworzył… NAS-a w formie laptopa

Na tym nie koniec wyróżników. To pierwszy na świecie serwer NAS obsługujący dyski SSD z portami M.2. Urządzenie wyposażone jest w czterordzeniowy procesor Intel i może pełnić funkcję fizycznego przełącznika sieciowego i udostępniać połączenie internetowe wielu użytkownikom.

W modelu TBS-453A zastosowano wykonany w 14-nanometrowym procesie produkcyjnym czterordzeniowy procesor Intel Celeron N3150 1,6 GHz (w przypadku korzystania z wymagających dużej mocy obliczeniowej aplikacji taktowanie procesora może być zwiększane do 2,08 GHz) oraz 4 GB lub 8 GB dwukanałowej pamięci DDR3L RAM. QNAP TBS-453A jest wyposażony w dwa porty Gigabit Ethernet oraz trzy porty Gigabit Switch, co pozwala na wykorzystanie go jako przełącznika sieciowego i korzystanie z prywatnych trybów sieci. Urządzenie zapewnia transfer w sieci LAN na poziomie 112 MB/s i oferuje wspierane sprzętowo szyfrowanie AES-NI (z transferem do 109 MB/s per port LAN).

Nowy produkt QNAP można podłączyć do telewizora, monitora lub projektora i odtwarzać wideo w rozdzielczości 4K, zaś dzięki dwóm portom 3.5 mm jack, liniowemu wyjściu audio oraz aplikacji OceanKTV może pełnić rolę odtwarzacza audio lub… urządzenia do karaoke.

Nowy czterozatokowy NASbook TBS-453A jest już dostępny w cenie 2099 zł (bez dysków).

Źródło: Qnap
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.