Rusza proces standaryzacji sieci 5G

Firma Samsung Electronics jest gospodarzem pierwszego spotkania projektu 3GPP RAN, który ma na celu opracowanie ostatecznej dokumentacji sieci 5G. Spotkanie będzie miało miejsce w Korei, weźmie w nim udział 400 ekspertów z 80 firm telekomunikacyjnych.

Podczas spotkania członkowie grupy 3GPP będą omawiać przeróżne zagadnienia związane z innowacjami, jakie będzie niosła za sobą sieć 5G. Jednym z ważnych punktów programu będzie integracja usług świadczonych przez urządzenia Internetu rzeczy oraz opracowanie dokumentacji, dzięki której sieć 5G będzie spójnym standardem.

Samsung pracuje nad swoimi rozwiązaniami związanymi z siecią 5G już od 2011 roku. Udało mu się osiągnąć transfer o przepustowości 1,2 Gbps w pojeździe poruszającym się z prędkością 110 kilometrów na godzinę oraz 7,5 Gbps w przypadku odbiornika nieporuszającego się.

Według przewidywań, sieć 5G zagości w ofertach firm telekomunikacyjnych w okolicach 2020 roku.

Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.