Samsung Gear VR kompatybilny z sieciowym standardem WebVR!

Co prawda system wirtualnej rzeczywistości Samsunga, Gear VR ma od jakiegoś czasu własną, internetową przeglądarkę VR, teraz jednak sprzęt koreańskiego producenta stanie się bardziej uniwersalny, a przez to zaoferuje swoim użytkownikom więcej treści.

WebVR to dość „początkujący” standard, który obsługują już przeglądarki Firefox i Chrome. Do tego grona dołączyła właśnie przeglądarka wbudowana w Gear VR, dzięki czemu właściciele gogli Samsunga otrzymają dostęp do treści VR stworzony w WebVR.

Przed aktywacją funkcji w przeglądarce, Samsung przestrzega, że może doprowadzić ona do zawieszenia się przeglądarki – WebVR to na razie technologia w fazie testów, więc „wpadki” są jak najbardziej naturalne. Jeśli macie Gear VR i chcielibyście przetestować nowe rozwiązanie, kilka przykładów można znaleźć tutaj: http://toji.github.io/webvr-samples/

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.