Samsung pracuje nad niezależnymi goglami VR!

Firma Samsung ma całkiem niezłą strategię, jeśli chodzi o wirtualną rzeczywistość, a raczej o produkcję sprzętu do VR. Zamiast stawiać tylko i wyłącznie na swoje smartfony, koreański producent potwierdził dzisiaj w nocy, że pracuje również nad niezależnymi (od telefonu) goglami VR.

Injong Rhee odpowiedzialny w Samsungu za tworzenie oprogramowania niestety nie chciał zdradzić szczegółów dotyczących nowego headsetu VR. Wiemy jedynie, że urządzenie nie będzie potrzebować smartfona, co oznacza, że ekran i cała elektronika potrzebna do generowania obrazu w wirtualnej rzeczywistości będzie integralną częścią samych gogli.

Czy to oznacza, że Samsung chce bezpośrednio konkurować z Oculusem (z którym dawno, dawno temu podpisał umowę o współpracy, dzięki czemu telefony Samsunga oferują obecnie najlepsze treści VR, jeśli chodzi o urządzenia mobilne)? Według nas o wiele bardziej prawdopodobne jest to, że Samsung zaprezentuje gogle podobne do Sulon Q, ale na chwilę obecną to po prostu gdybanie.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.