SETI zacznie szukać cywilizacji pozaziemskich w starszych systemach gwiezdnych

Search for Extraterrestrial Intelligence (SETI) – rozbudowany, wieloletni projekt naukowy, którego celem jest znalezienie kontaktu z pozaziemskimi cywilizacjami poprzez poszukiwanie sygnałów radiowych i świetlnych sztucznie wytworzonych, pochodzących z przestrzeni kosmicznej, a niebędących dziełem człowieka, jak na razie nie znalazł żadnych śladów obcej cywilizacji. Może dlatego, że szukał w złych miejscach?

Instytut analizował sygnały pochodzące z systemów oświetlanych przez młodsze gwiazdy, tak jak nasze Słońce. Dzisiaj jednak SETI ogłosiło, że rozszerzy swój obszar poszukiwań i weźmie również pod uwagę starsze systemy.

75% gwiazd należących do Drogi Mlecznej to czerwone karły – według Setha Shostaka, astronoma z instytutu SETI, istnieją spore szansę, że na którejś z planet orbitujących wokół jednego z czerwonych karłów mogła rozwinąć się na tyle rozwinięta cywilizacja, że będziemy mogli się z nią skontaktować.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.