Sony Xperia Z już z Androidem Marshmallow!

Firma Sony zaoferowała już swoją wersję systemu Android Marshmallow użytkownikom telefonów Xperia Z4 i Z5. Starsze modele zostały jednak pominięte, choć, jak się okazuje, wynikało to tylko z pewnych opóźnień.

Android Marshmallow jest już na rynku od jakiegoś czasu, jednak firmy takie jak Sony, które w gruntowny sposób przebudowują go na potrzeby oferowanych przez siebie urządzeń, nie spieszyły się z udostępnianiem go swoim klientom. Teraz, na szczęście, to się zmienia. Telefony Xperia Z4 i Z5 otrzymały już aktualizację do Androida Marshmallow, teraz przyszedł czas na starsze modele.

Mowa tu o telefonach Xperia Z2, Z3 oraz Z3 Compact, choć na razie aktualizację otrzymują wyłącznie edycje z pojedynczym slotem na kartę SIM i zgodne z siecią LTE. Nie jest jasne kiedy pozostałe telefony ją otrzymają.

Sony nie poprzestał na wprowadzeniu nowości od Google’a, dodał też do swojej wersji Androida Marshmallow między innymi aplikację Camera 2.0, niedostępną dla posiadaczy innych urządzeń.

Źródło: Xperia blog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.