Streamowanie rozgrywki z PS4 na PC już działa

Jeśli Wasz telewizor w salonie jest często okupowany przez innych domowników z pewnością macie problem z wygospodarowaniem czasu na granie na konsoli. Microsoft już jakiś czas temu udostępnił funkcję Remote Play na Xbox One, dzięki czemu gry z konsoli da się odpalać na pececie za pośrednictwem tej samej sieci. Teraz podobne rozwiązanie zaoferowało Sony wszystkim użytkownikom PS4.

Najnowsza aktualizacja (3.50) pozwala streamować rozgrywkę z PS4 na komputery z systemem Windows 8.1, Windows 10, OS X 10.10, OS X 10.11 w kilku opcjach. W zależności od jakości łącza będziemy mogli wybrać rozdzielczość 360p, 540p lub 720p w dwóch wariantach – 30 lub 60 kl/s. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem DualShocka podpiętego kablem do PC.

Aktualizacja wprowadza także kilka dodatkowych funkcji. Od teraz będziemy mogli ukryć swoją obecność online przed znajomymi, otrzymywać powiadomienia o znajomych, którzy właśnie się zalogowali, planować wydarzenia (np. w celu lepszej organizacji sesji multiplayer) oraz przenosić się do gry znajomego bezpośrednio z poziomu Imprezy.