Te statystyki Microsoft Office robią gigantyczne wrażenie

Mroczne czasy, w których konkurencja dla Office nie istniała należą na szczęście do przeszłości. Jednak mimo dużego wyboru alternatywnych rozwiązań, rozwiązanie Microsoftu jest nadal najchętniej wykorzystywane.

Jeszcze nie tak dawno temu alternatyw dla Office właściwie nie było. Konkurencja nie tylko była co najwyżej mierna, to na dodatek Microsoft wykorzystywał swoją dominującą pozycję do stosowania wątpliwych etycznie praktyk, takich jak zamknięty, własnościowy format plików, który rzadko działał poprawnie na aplikacjach konkurencji.

Dziś Office wykorzystuje wyłącznie otwarte standardy ISO (własny OOXML oraz ODF) i ma mocną konkurencję w postaci Dokumentów Google, iWorka czy OpenOffice.org. Jak to wpłynęło na jego popularność. Cóż, jak zdradził Microsoft, na chwilę obecną Office’a używa na komputerach i urządzeniach mobilnych… 1,2 miliarda osób. Co więcej, 85 proc. firm z listy Fortune 500 wykorzystuje platformę biurową Microsoftu. To wynik nadal nieosiągalny dla konkurencji, co jest… niepokojące. Równa rywalizacja jest zawsze korzystna dla konsumentów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.