Ten gadżet zamieni iPada w gigantycznego gamepada

Czy konsole do gier zostaną wyparte przez urządzenia mobilne? Tego jeszcze nie wiemy, ale niektóre firmy nie zamierzają czekać, by się o tym przekonać. Dobrym przykładem takiej firmy jest Gamevice.

Rynek gier wideo na telefony komórkowe i tablety radzi sobie fenomenalnie. Wielu graczom brakuje jednak „fizyczności” pada, której ekran dotykowy zdecydowanie nie zapewnia. Firma Gamevice od 2014 roku stara się odpowiadać na te potrzeby, oferując kontrolery dla różnych urządzeń Apple’a. Od bieżącego miesiąca dostępny będzie nowe akcesorium dla iPada i iPada Pro.

Ów gamepad łączy się z tabletem poprze złącze Lightning i, jak zapewnia producent, nie występują w nim żadne opóźnienia przy sterowaniu. Pad posiada kierunkowy krzyżak, dwie gałki analogowe, cztery przyciski, cztery spusty i przycisk pauzy. Do pada dołączona jest aplikacja Gamevice Live, która listuje wszystkie gry na App Store obsługujące sterowanie za pomocą pada.

Pad jest zgodny z iPadem Air, iPadem Air 2 i 9,7-calowym iPadem Pro (wersja dla 12,9-calowej wersji ma być dostępna od lata). Cena: 99,95 dolara.

0
Źródło: Gamevice
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.