Ten szkolny autobus zabierze Cię w podróż na Marsa

Generation Beyond to inicjatywa firmy Lockheed Martin, której celem jest inspiracja kolejnego pokolenia wynalazców, naukowców i odkrywców. Wirtualne przejażdżki po czerwonej planecie to z całą pewnością świetny sposób na ich zainspirowanie.

Pomysł nie jest zbyt skomplikowany od strony technicznej. Ot, wystarczy wziąć typowy, szkolny autobus i wymienić w nim wszystkie okna na wysokiej jakości ekrany LCD, na których podczas jazdy, zamiast prawdziwego krajobrazu wyświetlany jest widok z Marsa.

Lockheed Martin chwali się, że oprogramowanie odpowiadające za całe „Mars Experience” zostało stworzone w oparciu o narzędzia do tworzenia najnowszych gier komputerowych – nie jest to zbyt szczegółowa informacja, domyślamy się jednak, że dzieciaki, które będą mieć szansę przejechania się tym magicznym autobusem nie powinny narzekać na jakość grafiki widzianej przez… okno.

Marsjański autobus wyruszył właśnie w trasę po Stanach Zjednoczonych i kto wie, być może jeden z jego młodocianych pasażerów będzie pierwszym człowiekiem, który już w tej prawdziwej rzeczywistości postawi swoją stopę na czerwonej planecie.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.