The Climb VR już na Oculus Rifcie

Każdy posiadacz Oculus Rifta może cieszyć się już pierwszą, pełnowartościową grą VR od Cryteka. W The Climb śmiałkowie wybiorą się na samotną wspinaczkę bez asekuracji (tzw. free solo) i odkryją zapierające dech w piersiach, inspirowane na realistycznych sceneriach wspinaczkowych lokacje z całego świata.

Obok wspinaczki free solo, która stanowi podstawę gry, The Climb zawiera także samouczka oraz nieskończoną, generowaną automatycznie ściankę wspinaczkową do ćwiczeń, a dodatkowo sześć intensywnych tras do wspinaczki boulderowej. Gracze mogą wybrać także tryb „Tourist” z uproszczoną mechaniką gry, idealny do poznawania nowych tras, cieszenia się widokami oraz zademonstrowania VR po raz pierwszy znajomym i rodzinie. Asynchroniczny tryb multiplayer pozwala natomiast na rywalizację z innymi graczami oraz wysyłanie wyzwań do znajomych.

Aby zdobyć wszystkie szczyty w The Climb gracze będą musieli opanować różne rodzaje chwytów, znaleźć odpowiedni balans pomiędzy prędkością a wytrzymałością oraz odkryć drogę na szczyt bądź posłużyć się skrótami. Na graczy czeka 99 osiągnięć oraz liczne przedmioty do odblokowania, wśród nich zegarki, rękawice i opaski.

The Climb jest już dostępne w sklepie Oculus Store w cenie 49,99 dolarów.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.