The Unspoken – wieloosobowa gra VR o starciach magów

Już w czerwcu do sprzedaży trafi pierwsza gra VR studia Insomniac Games. Horror "Edge of Nowhere" nie jest jednak ich jedyną produkcją, która zmierza na platformy wirtualnej rzeczywistości.

Prace nad Edge of Nowhere musiały sprawić studiu Insomniac Games – znanemu do tej pory głównie z przygód Ratcheta & Clanka – wiele radości, ponieważ w produkcji znalazły się już kolejne dwie gry VR.

Pierwszą z nich jest Feral Rites – gra z otwartym światem, w której akcję obserwujemy zza pleców głównego bohatera – członka mistycznego plemienia, który po osiągnięciu wieku dorosłego powraca w rodzinne strony by zemścić się na mordercach swojego ojca. Kluczową cechą gry będzie możliwość transformacji w bestię i widowiskowe walki wręcz.

Ciekawiej zapowiada się jednak druga produkcja przygotowywana także z myślą o Oculus Rifcie. W The Unspoken gracz obserwuje akcję z perspektywy pierwszej osoby – współczesnego bohatera, który zyskuje magiczne moce obecne w całym mieście. Gra będzie skupiona na walkach PvP, w których posługiwać będziemy się ponad 25 zaklęciami. Większość gier VR nastawiona jest na rozgrywkę jednoosobową dlatego The Unspoken może być ciekawą odskocznią -przynajmniej w tym kontekście. Obie produkcje pojawią się w drugiej połowie br.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.