The Unspoken – wieloosobowa gra VR o starciach magów

Prace nad Edge of Nowhere musiały sprawić studiu Insomniac Games – znanemu do tej pory głównie z przygód Ratcheta & Clanka – wiele radości, ponieważ w produkcji znalazły się już kolejne dwie gry VR.

Pierwszą z nich jest Feral Rites – gra z otwartym światem, w której akcję obserwujemy zza pleców głównego bohatera – członka mistycznego plemienia, który po osiągnięciu wieku dorosłego powraca w rodzinne strony by zemścić się na mordercach swojego ojca. Kluczową cechą gry będzie możliwość transformacji w bestię i widowiskowe walki wręcz.

Ciekawiej zapowiada się jednak druga produkcja przygotowywana także z myślą o Oculus Rifcie. W The Unspoken gracz obserwuje akcję z perspektywy pierwszej osoby – współczesnego bohatera, który zyskuje magiczne moce obecne w całym mieście. Gra będzie skupiona na walkach PvP, w których posługiwać będziemy się ponad 25 zaklęciami. Większość gier VR nastawiona jest na rozgrywkę jednoosobową dlatego The Unspoken może być ciekawą odskocznią -przynajmniej w tym kontekście. Obie produkcje pojawią się w drugiej połowie br.