Ubisoft bezwzględny dla oszustów

Twórcy wydanej przez Ubisoft i stworzonej przez Massive Entertainment gry The Division zdradzili, że wraz z zaplanowaną na 12 kwietnia aktualizacją dla wersji na PC pojawi się nowy system ochronny, który będzie bardzo surowy dla oszustów.

Po obowiązkowej aktualizacji gry The Division, „cziterzy” będą mieli, na szczęście, przekichane. Będzie obowiązywał system pojedynczego ostrzeżenia, a więc trzydniowa blokada gry za oszukiwanie w grze. Drugiego ostrzeżenia nie będzie: w radzie recydywy blokada będzie permanentna.

Oprócz tego inni gracze zyskają nowy system zgłoszeń oszustw: wystarczy, że wpiszą w konsoli gry „/report [ksywa]”, a administracja gry przyjrzy się zgłaszanemu graczowi by sprawdzić, czy nie stosuje cheatów. Twórcy zastrzegają jednak, że ktoś kto gra dobrze nie jest oszustem, a takie zgłoszenia nigdy nie zablokują gracza, który „cziterem” nie jest.

Edycje gry dla PlayStation 4 i Xbox One nie otrzymają tego narzędzia, gdyż, jak twierdzą twórcy, tam problem oszustw w grze nie istnieje.

Źródło: Destructoid
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.