Uwaga na usługę chmurową Mega!

Mega to konkurent dla takich usług, jak Dropbox czy OneDrive. Jego kluczowym wyróżnikiem jest szczególna dbałość o ochronę prywatności jego użytkowników. Tyle że usługa może zaraz zniknąć z rynku.

Kim Dotcom, założyciel Mega, ostrzegł użytkowników, że ta niebawem może zniknąć z Sieci i namawia ich do niezwłocznego wykonania kopii zapasowej swoich przetrzymywanych tam danych. Dotcom uważa, że te dane nie są już na tych serwerach bezpieczne.

Mega to następca usługi MegaUpload, która została zamknięta przez władze amerykańskie z uwagi na wiele oferowanych tam przez jej użytkowników nielegalnych treści. Mega pod tym względem niewiele się różni od MegaUpload, przez co żadna firma bankowa lub finansowa nie chce z nią współpracować.

Mega nie należy już do Kima Dotcoma. W swoim oświadczeniu twierdzi, że firma ma się dobrze, słowa Dotcoma są „niezgodne z faktami” a jego motywy „nieznane”.

Mega had to survive without a credit card payment processor for almost 2 years now. The air is getting thin. Backup your Mega files asap.

— Kim Dotcom (@KimDotcom) 21 kwietnia 2016

The 5th most wanted criminal in China is in control of Mega and he wants to float the business in HK? Good luck:) https://t.co/jaAAPuF4Ef

— Kim Dotcom (@KimDotcom) 21 kwietnia 2016

0
Źródło: Mega
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.