Vivaldi: przeglądarka stworzona przez byłego CEO Opery gotowa do pobrania

Przeglądarka Vivaldi 1.0 dostępna jest już do pobrania dla Windowsa, OS X i Linuxa. Jest to pierwsza stabilna wersja oprogramowania, więc nie oczekujcie zbyt wiele, jednak już teraz Vivaldi oferuje niektóre funkcje, które tak bardzo upodobali sobie użytkownicy Opery.

Przeglądarka obsługuje gesty myszy, oferuje panel szybkiego wybierania, na którym znajdują się najczęściej odwiedzane przez użytkownika strony – obie funkcje zna każdy fan Opery. Vivaldi oferuje również kilka zupełnie nowych rozwiązań, jak na przykład możliwość łączenia kilku kart przeglądarki w jedną, miejsce na robienie notatek bezpośrednio w przeglądarce.

Pomysłodawcą i twarzą projektu Vivaldi jest Jon von Tetzchner, były CEO Opery, który chciał stworzyć przeglądarkę dla tzw. „power-userów” – szybką, oferującą duże możliwości dostosowania jej do swoich indywidualnych potrzeb i niezawodną. Vivaldi korzysta z silnika renderującego Chromium (Blink) i została stworzona przy wykorzystaniu najnowszych technologii webowych: React, Node.js i innych modułów Node.

Możecie ją przetestować tutaj: https://vivaldi.com/

Źródło: vivaldi
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.