Volvo sprytnie trolluje innych producentów samochodów

Z jednej strony to tylko akcja marketingowa, która ma za zadanie zwrócić uwagę świata na nową, hybrydową wersję topowego SUV-a Volvo. Z drugiej...

Akcja o nazwie Highway Robbery (rabunek na autostradzie) polegała na skonstruowania specjalnej nakładki na drodze, która pod wpływem ciężaru przejeżdżających samochodów ładowała zaparkowane z boku hybrydowe Volvo XC90. Film w przystępny sposób wyjaśnia, na jakiej zasadzie działa generowanie prądu, ale tak naprawdę nie dowiadujemy się o nim zbyt wiele. Przede wszystkim nie wiemy, z jaką efektywnością działa zastosowany system, albo ile samochodów musi po nim przejechać, by naładować XC90.

Mimo wszystko film rzeczywiście pobudza wyobraźnię, bo opracowanie tego typu systemu, który pokryłby powierzchnie dróg publicznych i działał niezależnie od pogody, tylko pod wpływem przemieszczających się po nim samochodów, to naprawdę byłoby COŚ.

A na razie mamy taki oto film:

0
Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.