Ważna zmiana w aplikacjach dla Apple Watch

Firma Apple ogłosiła, że wprowadza zmiany w przyjmowaniu do App Store aplikacji dla systemu watchOS. Od pierwszego czerwca akceptowane będą wyłącznie natywne aplikacje, napisane dla drugiej edycji tego systemu operacyjnego.

System operacyjny watchOS 2.0, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, obsługuje aplikacje które nie wymagają obecności sparowanego iPhone’a. Od pierwszego czerwca wszystkie nowe aplikacje będą musiały być dostosowane właśnie do nowego standardu. Te pisane dla pierwszej edycji watchOS nie będą przyjmowane już do App Store.

To również oznacza, że jeżeli z jakichś przyczyn nie zaktualizowaliśmy oprogramowania w naszym apple’owym zegarku, powinniśmy się w końcu na to zdecydować. Jeżeli tego nie zrobimy, to za jakiś czas będziemy mieli na nim wyłącznie starsze aplikacje bez możliwości ich aktualizacji.

Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.