Windows Vista: agonia właśnie się rozpoczęła

Niedługo koniec wsparcia dla następcy Windows XP.

Windows Vista, poprzednik Windows 7 i następca Windows XP, nie został ciepło przyjęty przez użytkowników. Platforma miała zbyt duże wymagania sprzętowe, a tuż po swojej premierze rynkowej była trapiona przez różnorakie usterki, które dopiero z czasem zostały usunięte. Dziś ma bardzo niewielki udział na rynku, więc wątpliwym jest, by Microsoft przesunął planowany koniec wsparcia dla tego systemu.

A ów koniec wsparcia nastąpi dokładnie za rok. Wtedy Microsoft przestanie dbać o ten system, jego zgodność z nowoczesnymi standardami, ewentualne wykryte w nim usterki czy luki w jego zabezpieczeniach. A to oznacza, że jego użytkownicy będą narażeni na coraz większe nieprzyjemności.

Wsparciem technicznym nadal objęte są systemy Windows 7 i Windows 8.1. Aktualna wersja Windows to Windows 10, którą rekomendujemy szczególnie. W razie braku środków na kupno nowego systemu lub komputera, sugerujemy zainteresowanie się linuxowym systemem operacyjnym Ubuntu, który jest bardzo przyzwoity, łatwy w obsłudze i całkowicie darmowy.