Wkurzają cię systemowe aplikacje z iOS-a?

Apple do swojego systemu iOS dołącza zestaw podstawowych, całkiem użytecznych aplikacji. Niestety, nie możemy ich odinstalować ani nawet ukryć, jeżeli znajdziemy lepsze odpowiedniki. Na szczęście, wygląda na to, że w końcu nadchodzi rozwiązanie problemu.

Według niepotwierdzonych informacji, Apple planuje wprowadzenie możliwości ukrycia ikon wybranych aplikacji systemowych. Wskazują na to poszlaki w metadanych sklepu App Store, gdzie pojawiły się nowe parametry, takie jak „isFirstParty” oraz „isFirstPartyHideableApp”. Parametry te mogą mieć dwa ustawienia, co może sugerować, że nie wszystkie aplikacje będzie dało się ukryć.

Nie tylko metadane na to wskazują. Sam Tim Cook wspomniał w zeszłym roku, że jego firma nie pozwoli na usuwanie systemowych aplikacji, ale rozważa wprowadzenie możliwości ich ukrywania. iOS nie byłby w tym jedyny: Android i Windows posiadają dokładnie taką samą blokadę na możliwość usunięcia systemowych programów.

Źródło: AppAdvice
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.