Wprowadzenie obsługi Tora się opłaca?

Co prawda sieć Tor często bywa wykorzystywana do handlu narkotykami czy dystrybucji materiałów pedofilskich, ale nie zapominajmy też, że jej podstawowym zadaniem jest zapewnianie nam maksymalnej prywatności, co nie tylko nie jest złe, ale i pożądane. Podobnie uważa ktoś, kogo byśmy o to nigdy nie posądzali.

Facebook obsługuje logowanie za pośrednictwem sieci Tor już od dwóch lat. Jest to szczególnie intrygujące biorąc pod uwagę fakt, że model biznesowy Facebooka zakłada, że opłatą za jego używanie jest nasza prywatność. Obsługa sieci Tor jednak nie tylko jest utrzymywana, ale i coraz więcej osób, jak informuje sam Facebook, preferuje ten rodzaj łączności ze społecznościowym gigantem.

W czerwcu 2015 roku około 525 tys. osób miesięcznie logowało się na Facebooka przez sieć Tor. W tym miesiącu, jak podaje Facebook, było to już milion osób. Firma zapowiedziała, że nie zamierza zmieniać swojej polityki względem Tora i zachęca do nadsyłania informacji zwrotnych z sugestiami zmian i poprawek.

Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.