Xiaomi Mi Bunny: ciekawy smartwatch dla dzieci

Xiaomi Mi Bunny (znany też pod nazwą Mitu Watch) to zaskakująco rozbudowane, wyposażone w wiele przydatnych funkcji urządzenie. Na szczęście pokazuje też, która jest godzina.

Jak na cenę wynosząca 59 dolarów, Xiaomi Mi Bunny jest naprawdę nieźle wyposażony. Plastikowo-silikonowa obudowa kryje bowiem moduł GPS/Glonass, dzięki któremu śledzić możemy miejsce przebywania dziecka (wraz z ustawieniem alarmu po przekroczeniu określonej strefy), ale także moduły łączności GMS, Bluetooth i Wi-Fi. Dla rodziców ważny będzie też niewątpliwie przycisk SOS, po naciśnięciu którego na zaprogramowane numery telefonów rodziców bądź opiekunów wysłana zostanie pozycja GPS dziecka oraz kilkusekundowy zapis dźwiękowy sytuacji rejestrowanej przez zegarek. Aby funkcjonalność SOS była możliwa, w Chinach urządzenie sprzedawane jest z kartą SIM typu Prepaid. Co ciekawe, umożliwia ona nawet odbywanie z dzieckiem rozmów telefonicznych.

Akumulator o pojemności 300 mAh powinien – według zapewnień producenta – wystarczyć na 6 dni normalnego użytkowania. Mi Bunny waży 37 gramów i jest kompatybilny ze smartfonami z systemem Android (od 4.2 wzwyż) dowolnych producentów. Smartwatch dla dzieci dostępny będzie w dwóch kolorach: różowym i niebieskim.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.