Z sukcesu Tesli cieszy się także… LG

Tesla Model 3 to taki duży tablet z 15-calowym ekranem, jeżdżący na czterech kołach. No właśnie, z ekranem...

Tesla spodziewała się, że liczba zamówień na Model 3 będzie wysoka, ale – jak zdradził Elon Musk – oczekiwano raczej liczby 2- czy nawet 4-krotnie niższej. Więcej na ten temat piszemy w (aktualizowanej ciągle…) odrębnej informacji.

W sumie wygląda więc na to, że Musk będzie miał kłopot – duży kłopot z tym, by jak najszybciej wyprodukować zamówione auta. A to oznacza oczywiście konieczność jak najsprawniejszego zorganizowania produkcji wszystkich podzespołów, które się na te auta składają – nie tylko silników, karoserii czy akumulatorów, ale także potężnych, 15-calowych ekranów.

Jak donosi agencja Reuters, produkcją tych wyświetlaczy zajmie się firma LG. Będą to oczywiście ekrany dotykowe, ale – co ciekawe – inaczej niż w przypadku Modelu S będą one umieszczone w poziomie, a nie w pionie. Partnerstwo z firmą Tesla to niewątpliwie szansa dla LG nie tylko na dodatkowy zarobek, ale też ogólniej – szansa na wejście w świeży, nie tak mocno „zatłoczony” rynek, jak ma to miejsce w przypadku produkcji monitorów, tabletów czy smartfonów.