Bezpieczny smartfon z Androidem za… 20 000 dolarów

Wkrótce na rynku pojawi się nowy telefon, który, zdaniem jego producenta, ma być wyjątkowo dobrze zabezpieczony. Niestety, ten obiecany komfort będzie dostępny dla nielicznych, urządzenie będzie bardzo drogie.

Brytyjsko-izraelska firma Sirin Labs zebrała od inwestorów 72 miliony dolarów, a finansowanie zostało przeznaczone na opracowanie wyjątkowo dobrze zabezpieczonego telefonu, który owe zabezpieczenia ma mieć „militarnej klasy” i wykorzystywać zarówno dostępne komercyjnie mechanizmy zabezpieczające, jak i te na rynku komercyjnym nigdy wcześniej nie widziane.

Solarin, bowiem tak ma nazywać się ten telefon, będzie działa pod kontrolą Androida. Jego klientami docelowymi mają być prezesi firm i inne wysoko postawione osoby, które są gotowe zapłacić duże pieniądze za ochronę bardzo cennych danych, do których mają dostęp.

Premiera ma się odbyć już za kilka tygodni. Wtedy poznamy więcej konkretnych informacji na temat Solarina.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.