Zgrabny, 13-calowy Chromebook z procesorem Skylake

Chromebooki do tej pory kojarzone były głównie z tanimi, prostymi komputerami. Jednak maszyna od HP to coś dla bardziej wymagających użytkowników, i to nawet mimo zastosowania w niej systemu Chrome OS.

HP Chromebook 13 ma być komputerem zarówno do domu, jak i do pracy. Wyposażony jest w procesor Intel Core M „Skylake”, 13,3-calowy wyświetlacz IPS LCD QHD+ (3200 x 1800 pikseli), od 4 GB do 16 GB (w zależności od wersji) pamięci RAM, 32 GB pamięci masowej, dwa złącza USB Typ-C, akumulator pozwalający na 11,5-godzinną pracę i podświetlaną klawiaturę.

Zamknięte w metalowej obudowie urządzenie jest smukłe i lekkie. Waży 1,29 kg i ma grubość 12,9 mm. HP zdecydował się preinstalować na komputerze kilka aplikacji, takich jak Lucid Sleep synchronizująca dane nawet gdy komputer jest w uśpieniu i HP Print umożliwiająca drukowanie dokumentów.

Ceny mają zaczynać się od 499 dolarów.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.