Zmiany na liście topowych producentów smartfonów

Najnowszy raport IDC prezentuje wyniki sprzedaży smartfonów za pierwszy kwartał br. O ile Samsung, Apple i Huawei twardo stoją na szczycie tabeli od dawna, tak Lenovo i Xiaomi dość nieoczekiwanie utraciły pozycję liderów.

Niskie ceny (poniżej 200 dolarów) i wydajne specyfikacje smartfonów Lenovo i Xiaomi pozwalały przez dłuższy czas utrzymywać producentom wysoką pozycję na liście. Trend się jednak zaczął odwracać. Według IDC chiński rynek smartfonów jest już na tyle nasycony, że konsumenci poszukują nie tyle najtańszych słuchawek, co bardziej wyrafinowanych. Dlatego w ostatnim kwartale aż o 153% w przypadku OPPO i o 123% w przypadku Vivo podskoczyła sprzedaż smartfonów oscylujących w granicach 250 dolarów. I to właśnie Ci producenci zepchnęli Lenovo i Xiaomi poza pierwszą piątkę.

Warto jednak zauważyć, że Apple, choć ciągle drugi na liście, także zaliczył dużo gorszą sprzedaż swoich iPhone’ów w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym (-16,3%).

0
Źródło: gsmarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.