Zobacz operację nowotworu na żywo dzięki VR

Londyński szpital Św. Bartłomieja przeprowadzi dziś niezwykłą transmisję z operacji nowotworu u 70-letniego mężczyzny. Zabieg przeprowadzi doktor Ahmed Shafi, który w 2014 roku wykonywał podobną operację z użyciem Google Glass.

Co innego oglądać zwyczajną transmisję z operacji, a co innego przeżywać ją w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki goglom VR studenci medycyny, a także wszyscy zainteresowani będą mogli dokładnie śledzić pracę chirurgów i całego zespołu lekarzy. Ponieważ nagranie realizowane jest w 360-stopniach, będziemy mogli swobodnie rozglądać się po sali operacyjnej, zwracając uwagę na te aspekty zabiegu, które będą dla nas najbardziej interesujące.

Podczas operacji studenci z całego świata będą mogli zadawać doktorowi Ahmedowi pytania, na które postara się odpowiedzieć w czasie rzeczywistym. Według doktora, następnym krokiem w kierunku lepszej edukacji będzie dodanie do VR kolejnych aspektów np. rękawic i interaktywnych elementów, które pozwolą na lepsze „wyczucie” sytuacji.

Stream rozpocznie się lada moment i potrwa około 2-3 godziny. Można go oglądać bezpośrednio w przeglądarce pod TYM linkiem, lub z użyciem gogli VR pobierając aplikację na iOS i Androida.
Źródło: dailymail.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.