ZUK Z2 Pro z 6GB RAM-u już oficjalnie

Urządzenie zostało wyposażone w 5,2-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD. Pod maską znajdziemy procesor Snapdragon 820, którego wspiera aż 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci wewnętrznej. W późniejszym okresie pojawi się też wersja z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Jeśli chodzi o multimedia znajdziemy tu dwa aparaty. Główny, 13-megapikselowy z jasnym obiektywem f/1.8, autofokusem z detekcją fazy, dwutonową diodą LED i możliwością nagrywania filmów 4K oraz dodatkowy – 8-megapikselowy o jasności f/2.0,

Oprócz skanera linii papilarnych ZUK Z2 Pro posiada także pulsometr, sensor UV i wysokościomierz. Ponadto smartfon obsługuje łączność LTE z VoLTE, Wi-Fi ac, Bluetooth 4.1 i GPS. Oprócz portu USB typu C możemy liczyć również na baterię o pojemności 3100 mAh z opcją szybkiego ładowania. Całość pracuje pod kontrolą Androida 6.0.

ZUK Z2 Pro mimo konkretnych parametrów zadebiutował na chińskim rynku w cenie 420 dolarów. Wersja z 4 GB RAM-u pojawi się w sprzedaży 10 maja, jednak producent nie ujawnił jej ceny.