Acer zaangażuje się w produkcję Star VR

Na polu headsetów VR zaczyna się robić tłoczno. W przyszłym roku fani wirtualnej rzeczywistości będą mieli w czym wybierać. Kolejną po HTC Vive alternatywą dla Oculus Rifta jest StarVR od studia Starbreeze, znanego z takich gier Brothers: A Tale of Two Sons, czy Payday 2.

Studio jakiś czas temu przejęło startup InfinitEye, który zajmował się właśnie tematyką VR. Pierwszym efektem ich pracy jest StarVR – headset, o którym może być głośno z uwagi na oszałamiający kąt widzenia wynoszący aż 210 stopni w poziomie i 130 w pionie, podczas gdy konkurencyjne modele gwarantują maksymalnie 120 stopni. To w połączeniu z dwoma panelami o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli na każde oko) powodować ma niespotykaną dotąd immersję z gry.

Pierwszym tytułem, który będzie wspierać tą technologię będzie strzelanka The Walking Dead tworzona przez studio Overkill. Na powyższym wideo da się zauważyć, że gra będzie najprawdopodobniej „celowniczkiem na szynach” – gracz zamiast pada trzyma plastikową strzelbę z markerami ułatwiającymi śledzenie broni przez kamerę.

StarVR zadebiutować ma w przyszłym roku. Cena urządzenia pozostaje nieznana. Jednak wiemy już teraz, że w produkcję Star VR zaangażowała się firma Acer, która dysponuje nieporównywalnie większymi możliwościami, niż Starbreeze studios. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. W produkcje gogli zaangażowana jest również firma Toshiba.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.