Acer zaangażuje się w produkcję Star VR

To te gogle VR, z większymi możliwościami niż Vive i Oculus.

Studio jakiś czas temu przejęło startup InfinitEye, który zajmował się właśnie tematyką VR. Pierwszym efektem ich pracy jest StarVR – headset, o którym może być głośno z uwagi na oszałamiający kąt widzenia wynoszący aż 210 stopni w poziomie i 130 w pionie, podczas gdy konkurencyjne modele gwarantują maksymalnie 120 stopni. To w połączeniu z dwoma panelami o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli na każde oko) powodować ma niespotykaną dotąd immersję z gry.

Pierwszym tytułem, który będzie wspierać tą technologię będzie strzelanka The Walking Dead tworzona przez studio Overkill. Na powyższym wideo da się zauważyć, że gra będzie najprawdopodobniej „celowniczkiem na szynach” – gracz zamiast pada trzyma plastikową strzelbę z markerami ułatwiającymi śledzenie broni przez kamerę.

StarVR zadebiutować ma w przyszłym roku. Cena urządzenia pozostaje nieznana. Jednak wiemy już teraz, że w produkcję Star VR zaangażowała się firma Acer, która dysponuje nieporównywalnie większymi możliwościami, niż Starbreeze studios. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. W produkcje gogli zaangażowana jest również firma Toshiba.